Jolanta Kovářová

Proklepej se k radosti

Proklepej se k radosti

Sedím a přemýšlím, jak přidat ke své práci učitelky pořádku TO něco. Jak ten úklid dělat trošku lehčeji? Jak lidem pomoci ještě jinak? Jenže jak? Babo raď.

Kreativita mě opustila a na nic jsem nemohla přijít.  

Řekla jsem si, „Když nevíš, co dělat, tak nedělej nic.“ Rada nad zlato.  

Tak jsem dělala NIC. Teda jezdila na kole, hrála golf, četla, učila se na dalších webinářích a opustila jsem myšlenku, že to musím vyřešit TEĎ.

Byl krásný podzim a jednoho slunečného dne, na kole, kdy moje mysl odpočívala a kochala se barevnou krásou kolem, to přišlo. „Ty přece umíš EFT a dokonce sis dáááávno udělala i online certifikaci.“ Rychle jsem dojela domů a ve starém počítači našla tu správnou složku.

V této stejné době jsem taky sama řešila problém, který jsem měla po těžkém covidu a to ten, že jsem se v noci s hrůzou budila a bála se spát. Když jsem se s tím svěřila svému doktorovi, ten mi sdělil, že je to posttraumatický stav a napíše mi antidepresiva. Poděkovala jsem, že ne a rozhodla jsem se vyzkoušet EFT na sobě a na svém nespánku.    

Začala jsem poklepávat každý večer a mé noci byly čím dál méně děsivé. Ta jednoduchá ťukací metoda asi fakt zafungovala, řekla jsem si. My lidé máme tu vlastnost – vše zpochybňovat. Jenže tady byl jasný důkaz – spím a nebudí mně děsy. Pak jsem poklepávala na bolest kolene a ramene a nártu,…jsem ve věku, kdy bolest je skoro součásti dne. No a i tady jsem cítila podstatnou úlevu.

Dobrá, tak to zkusím na někom jiném. Já možná, tak moc chci, aby to fungovalo, že tomu i sama věřím.

Začala jsem u děti, které se nechtějí učit anglicky (občas doučuji, abych nevyšla ze cviku) a i tady fungovalo. Paní, které je 88 a bolelo ji koleno. Ta při mám odchodu zvedala nohu a smála se, že ji nic nebolí. Poklepávala jsem s kamarádem, který šel na pracovní pohovor. Potvrdil, že se nikdy necítil na pohovoru tak v klidu. Pak s paní, která měla odpor k úklidu, na naší online konzultaci. Zkusily jsme, a nakonec po poklepávání začala uklízet a pokračuje.

Takže já UVĚŘILA, že metoda EFT tapping/ poklepávání je MEGA SUPER. Je snadná, zvládne to se základním vysvětlením každý, nemá žádné vedlejší účinky. Je provedeno hodně studii, jak EFT funguje a já už teď vím, že chci tuto metodu předávat dál.

Nejsou žádná pravidla, jak často a kolikrát poklepávat. Hlavní je to, aby člověk uvěřil ve svoji sílu a moc, že je schopen udělat trvalé pozitivní změny ve svém těle a ve svém životě.

Převezmi zodpovědnost za svůj život. Je to jednoduché, ale aby to bylo i snadné, je k tomu třeba každodenní sebedisciplínu.

Pojďme se proklepat k radosti.

PS. Anglické okénko                                                                                                                                   

EMOTIONAL (imoušonal) – přídavné jméno – emoční                                                              

FREEDOM (frídom) – podstatné jméno – volnost, svoboda                                                           

TECHNIQUE (teknik) – podstatné jméno – technika

EFT – technika emoční svobody